moje bydlisko1.JPG
Neoficiálna stránkaTanečný klub DOVETAN Dolné Vestenice vznikol v roku 2002.

TK DOVETAN úspešne reprezentujú tanečné páry v kategóriách Deti, Juniori, Mládež a už aj Dospelí, ktoré sa zúčastňujú na celoslovenských ale aj medzinárodných súťažiach.

Tanečný klub DOVETAN pracuje pod trénerskym vedením manželov Paškovcov z Trenčína, ktorí sú zároveň trénermi najstaršieho a najaktívnejšieho klubu športového tanca na Slovensku / ako tréneri pracujú od roku 1969.
Vedúcou TK DOVETAN je pani Mgr. Ingrid Valachová, ktorá je zároveň zakladateľkou klubu, prezidentkou Občianskeho združenia TK DOVETAN Dolné Vestenice a od roku 2006 má licenciu na tajomníka súťaží. Ďalej je to hospodárka klubu a zároveň zástupkyňa vedúcej klubu pani Renáta Šrámková. No a v neposlednom rade sú to rodičia detí, bez ktorých spolupráce by to určite nešlo.
V tomto roku TK DOVETAN sa môže pochváliť pekným umiestnením páru na Majstrovstvách Slovenska. Je ním Martin Šrámka a Veronika Klemanová, ktorí skončili na 11. mieste z 22 najúspešnejších párov Slovenska.
K úspešným párom patria ďalšie detské a juniorské páry, ktorými sú Adam Valach a Lucia Centárová, Kristián Šramka a Lenka Vrecková, Janko Blaháč a Frederika Blaháčová, Filip Hank a Mária Masárová,. Z párov kategórie dospelých je to Annamária Valachová a Patrik Oboňa, Matej Jureček a Martina Rybárová.

Keďže chcú bojovať o najlepšie umiestnenia na celoslovenských aj medzinárodných súťažiach, začínajú trénovať s deťmi mladšieho školského veku prvákmi, druhákmi a tretiakmi. Tí tvoria jadro a základňu, z ktorej vyrastá budúca generácia tanečníkov.

Tanečný klub teda vyhľadáva a združuje záujemcov o tanečno-športové aktivity, aktivity v oblasti kultúry, vzdelávania a podporuje rozvoj tanečnej úrovne svojich členov.
Ich hlavným cieľom je mať v priebehu nasledujúcich rokov minimálne jeden tanečný pár na majstrovskej súťaži na stupni víťazov. Samozrejme sa budú snažiť pokračovať vo výchove ďalších generácií tanečníkov.


03.02.2009 22:27:32
dolnevestenice
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma
smahu správy
Vznik stránky 2.2.2009
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one